Van egy dolog, ami rosszul megy Debreczeni Gábornak!
Mert ugyan Superbody-n oda akart állni az élmezőny mellé, ezért GP-ben indult akkor is, ha tudta, hogy nincs esély, de a PCA VB-n Amsterdamban már nem volt ilyen presztízs kérdés, hiszen nem volt ott a teljes magyar élmezőny.
Gabit ezúttal ráadásul megszállta Buddha, iszonyatos nyugalommal csinálta végig a versenyt. Késett pl. a barnítás, utolsó pillanatban esett be a backstage-be, éppen csak tudott melegíteni, de cseppet sem idegeskedett, pedig Kokovai Andor, a PCA csapat vezetője már kissé izgult.
Érdekes, hogy elő szokott fordulni a backstage-ben egyfajta rivalizálás, szaknyelven farokméregetés a versenyzők között, de Gabit ez is hidegen hagyta, eddig még sosem tapasztalt higgadtságot és lelki nyugalmat érzett, talán azért is, mert tudta, hogy sikerült az a forma, amit össze akart hozni.
Meg is lett a Masters győzelem, így felállhatott profiba, ahol viszont barátságosan üdvözölték a színpadon a többiek. És bizony itt is meglett a dobogó.
Nekem úgy rémlik hogy Gabi valami visszavonulást emlegetett az elmúlt években. Ezzel nagyon rosszul halad és hogy teljes legyen a kudarc visszavonulás szempontjából, 2025 őszére készül: versenyezni, nem visszavonulni.
a képek illusztrációk a Superbody 2024 utáni napon fotóztam
helyszín: F5 Dunakeszi
Oláh Ákos kalandosan költözött át a Cutlerbe!
De most nem úszta meg olyan jól, mint a Prága Pro-n, mert 106 kilóval kezdte a hetet, de 98,4 mérlegelt pénteken reggel Lengyelországban, Siedlice-ben, mert nyilván a -100-as súlycsoport volt a cél. csekély 8 óra az út, ezúttal csapattársa, Dominik kísérte el, de ő nem nyomott, mert felhúzó.
A pénteki mérlegelés után Ákosnak 30 órája volt tölteni, amire megvannak a speciális módszerei, kicsit hasonlóan a bodybuidinghez, ha nem is annyira tiszta az ügy. (Ha esetleg megbolondul egyszer, hogy bodyban induljon, innen könnyű lesz váltani.)
Déltől indult a verseny, ötkor volt a díjkiosztó és a kalandos rész még csak innen jön: mivel Ákos december 1-el tervezett átköltözni a Cutler Hardcore-ba, rögtön hazaindultak, hogy ne csússzanak ki az időből. (Versenyzés után 8 órát vezetni egyébként nem szokás, mert kissé kellemetlen.)
Hajnal 3-ra ért haza, vasárnap pedig megtörtént az költözés, hogy december 2. hétfőn reggel ötkor kezdődhessen a munka a Cutler Miskolc Hardcore-ban. A költözést itt nem csak úgy kell érteni, hogy átvitte az edzőcuccot az új szekrénybe, hanem Ákosnak komplett versenypadja, súlykészlete és egyéb saját eszközei vannak.
Személy szerint én biztos vagyok benne, hogy ez nem csak neki, hanem a relatív új teremrésznek is új korszak lesz.
Dec. 28-ra tervezünk is valamit bemutatkozó jelleggel - de még nem tudjuk, hogy nyilvános rendezvény lesz-e.
képek: telefon
Így pihen a Bajczer's Pro Animals!
Számukra a szeptemberi XPC Pro volt az utolsó verseny, ahol Kriszta dobogós lett, így megnyerte élete első pénzdíját. Csabi pedig komoly show-t nyomott azzal, hogy a 352,5kg-os felhúzás kicsúszott a kezéből. Ezzel is mezőny első harmadában végzett - 32 versenyzőből!Szóval a Bajczer"s Pro Animals (feje) úgy pihen, hogy csapatot visz, mondhatni aktív pihenésképpen: nem tudom sajnos részletezni a versenyzőket, de Open 100kg-ban mind a három dobogós tőlük volt és lett 2 abszolút helyezés is. Kriszta lényegesnek tartja kiemelni, hogy jó buli volt a verseny és a csapat nagyon összebarátkozott. "Mindent megért amennyire tudtak örülni egy jó gyakorlatnak, meg egymás sikerének." - mondta.
Egyébként Kriszta indulni fog a Profi PowerChallenge-n, ami március 29.-én lesz a Cutler Győr szülinapon - ez annak a bizonyos motor sorsolásnak a napja egyben!
Nem utolsósorban Kriszta a most őszi PowerChallenge-re is hozott csapatot és biztos vagyok benne, hogy a tavaszira is fog.
Rigó Ricsi mindenkit überel!
Persze komolyra fordítva a szót, a járművet a veresegyházi önkormányzat vette Németországból a Veresegyházi Önkéntes Tűzoltó Egyesület számára, amelynek Ricsi lett a parancsnoka. 1996-os évjárat, nagyon jó állapotban van és mindössze 18 ezer km van benne.
Az egyesület működésének indulása tavasztól várható, addig folyamatban van a laktanya és a szertár kialakítása. Szerződés alapján fog a környező településekre ügyeletet ellátni, de addig még támogatókat kis keresnek a kialakítás költségei miatt.
Bréking: Szabó Laci súlyosan megsérült!
Laci volt az a sportoló, aki ősszel hirtelen felindulásból döntötte el, hogy bekészül Openbe 40+-os versenyzőként és utólag meg is köszönte, hogy hittem benne, mert tudtam, hogy meg fogja csinálni. El is érte az előkelő harmadik helyet!
Sajnos jelenleg kórházban van és annyit mondott, hogy nincs nagy baj. Nem tudunk mást tenni, mint dukkolunk - Laci nem fogja feladni egy pillanatra sem!
Nagy Zsolt lesz az edződ?
Sokan akartak segíteni a szemműtét ügyében is, de sajnos a helyzet nem áll jól: lehet erre nem lesz megoldás.
Zsolti azonban készül tovább, meglehet már a tavaszi szezonban színpadra fog állni. Sokan tolnák a profi kártya felé és ugyan nagyon jó, hogy van nálunk már profi liga, amelynek versenyein akár meg is lehet szerezni a kártyát, de erre még nem áll készen, elsősorban anyagilag. Így az irány valószínűleg a nemzetközi amatőr pénzdíjas versenyek lesznek, mert valamiből meg is kell alapozni a jövőt és Zsolt munkalehetőségei a látásproblémája miatt erősen korlátozottak.Jelenleg edzősködik, nem is akárhol, mert Csuhai Jancsi áthívta a termébe, a debreceni Scitec Fitnessbe.
Ez azt jelenti, hogy bátran keressétek, mostantól elérhető mint személyi edző és azt hiszem az izomérettségét látva konyít valamit a jól bevált oldschool módszerekhez: nem hiszem, hogy fejenállós meg fordítva-gépbeülős baromságokkal bohóckodik, mint az instasztáredzők!
foto: én
időpont: Superbody 2024 utáni nap
helyszín: Fitness5 Dunakeszi
Sántha Tamás végül megcsinálta!
Tomi nagyon nem volt elégedett a Superbody formájával ami korántsem volt olyan rossz, mint ahogy ő híresztelte az internet népének, bárhogy is magyaráztam neki nem mellesleg kommunikációs szakemberként, hogy ne legye, mert felesleges. De bekattant teljesen, igaz, jó irányba is, mert felszívta magát, hogy kiküszöböli a csorbafiaskót.
Erre kitűnő alkalom volt a WABBA Universe, ami ugye csak világbajnokság (űrlények azért nem jönnek), de Velencében rendezték meg, ami praktikus is, mert ki ne akarná látni Velencét?! Az útiterv Tirolban alvás Szabó-Farkas Lillánál, majd Olaszország - ezt onnan tudom, hogy az A-terv szerint velük mentem volna. Csakhogy akkor érkeztem külföldről, amikor az indulás lett volna, így maradt másnap Prága Oláh Ákossal, legalább nem kellett agyalni, eldöntötte az élet. Nincs is jobb, mint amikor három dolog van egyszerre!
Prágából követtem Tomi versenyét (miközben a PCA is zajlott Amsterdamban) Tar Eszti illegális telefonos közvetítése által. És bizony végre minden bejött, ami bejöhetett: Tomi Open bodybuildingben és Masters bodybuildingben is világbajnok lett!
Innen már csak az a kérdés, hogy marad-e az eredeti terv és ezután erőemelés jön még egyszer, utoljára? Ami olyan, mint a "nem veszek több motort". De a valóság az, hogy tényleg nem veszek több motort, meg kamerát sem, viszont Tomi nagyon begőzölt, ezért esélyes, hogy lesz bodybuilding jövőre is.
Nem tudom, hol tart most ezzel a gondolatmenettel, de nem hívom fel, hogy megkérdezzem, mert - mint ahogy az elején céloztam - most úgysem veszi fel a telefont!
Bréking! Tomi gyakran jön el a rendezvényekre, viszont én se akarok mindig mindenkit leterhelni. A lényeg, hogy utólag bejelentkezett a Linum Santha Claus bulijára, úgyhogy ebből Sántha Claus buli lesz!
foto: én
helyszín: Cutler Fehérvár
A lány, aki nem látta a Terminatort...
Kicsit bonyolult a helyzet, mert Gál Péter az edzője, Bara Csaba csapatában van, de diétában és pózolásban Tar Eszti segít neki, már-már komplett istálló áll mögötte, mint a Forma-1-ben.
Amikor először megláttam Veress Lénát, csak annyit mondtam neki: úgy nézel ki, mint Sarah Connor a Terminator 1-ben! Nagyjából fogalma sem volt róla, miről beszélek, mert csak 21 éves, de még így is hihetetlen, hogy nem látta a Terminatort.
Már csak azért is, mert az első versenyzői évadának egyik nagy sikere a Superbody Sportmodell győzelem és a Superbodyn jelen volt azért a Terminator tematika, hiszem pont 40 éve pont ezen a napon mutatták be.
Ez az általam (eddig) igencsak dédelgetett kategória kevésbé a színpadi varázslásról szól a bikinihez képest - inkább a fizikum a lényeg, azaz sportosabb, ezért jobban is kedvelem. Csak hát a lányok többsége inkább a bikinibe megy, talán mert a lelke mélyén mindenki szépségkirálynő szeretne lenni inkább. Úgyhogy igencsak örültem Léna indulásának, hiszen itt kevesebb a versenyző - annak meg pláne, hogy meg is nyerte, mert erre aztán nem számítottam.
(Mellékes kérdés, hogy mivel felmondtam a Scitec-kel több , mint húsz éve meglévő szerződésemet, több Superbody-t nem csinálok, ennélfogva a Sportmodell kategória felfejlesztéséért már nem tudok tenni.)
Kétségtelen, hogy Léna nagyon egyedi karakter és a tehetséghez sem fér kétség. A Sportmodell nála átmeneti volt, mert Wellness (azaz erős alsótest) irányba akarja fejleszteni magát.
A szellemi fejlesztést pedig egyetemen oldja meg jelenleg, dietetikát tanul. Mellette elég sokat dolgozik, méghozzá hagyományos munkakörben, amit személy szerint jobban értékelek, mint a mai divatos megoldásokat.
Annyit tudok még róla, hogy a hobbija mostanában hogy mindenféle diétás kaját sütöget és szerencsére korántsem kamuból, hogy legyen mit posztolni, hanem valószínűleg a tanulmányi érdeklődése miatt is valóban érdekli a téma. De lekvárt is szokott főzni!
A Terminator-t pedig feladtam neki házi feladatnak, remélem hamarosan bepótolja!
képek: én
helyszín: Mecca Gym
Nem csak CBumm volt ott a Prága Pro-n!
Mindez csak lábjegyzet, mert nem a fentiek miatt, hanem Oláh Ákos fekvenyomó versenyére mentem Ákossal az EVLS Prága Pro-ra - hiszen úgyis élőben közvetíti mindenki a testépítő versenyeket a nyomorult telefonjával, tök felesleges kimenni. Így meg is érkeztünk az ördögi kör végéhez, hogy hogyan öl meg a lájkvadászat komplett sporteseményeket.
Meghívást kapni a Prága Pro tulajdonképpen profi fekvenyomó versenyére nem kis dolog, akad itt pár kiemelkedő versenyző, meg hát az élményfaktor sem utolsó versenyzőként. Az élmény persze azzal indul, hogy jó, ha a versenyző szeret autózni, mert tőlem volt majd' hét óra a helyszín, Ákos meg Miskolccal még kijjebb van vagy 170 kilométerrel. De ez pont az a patthelyzet, hogy repülni sem érdemes, a reptéri macerával időben pont ugyanott vagy, ha meg összekötöd plusz két nap prágai sörözős kiruccanással, odalesz a teljesítmény.
Nem gondolná az ember, hogy fekvenyomásnál is vannak olyasmi praktikák, mint testépítő versenyzés előtt: szénhidráttöltés például. Ákos ezt most megúszta, mert itt kevesebb súlycsoport volt, mint egy sima versenyen, -110 kg-ba pedig neki 105kg körüli testsúllyal befogyni, azaz nem kell üríteni és tölteni. A mérlegelés itt is egy nappal korában van, ehhez kell időzíteni mindent. Ákosnak sok év tapasztalat adta procedúrái vannak, hogy mit csinál edzés előtt, hogyan energizálja magát, mikor és mit eszik. Egészen meglepődtem, amikor ezt végignéztem. Ákos a vádliján mutatta, hogy eléggé beütött a töltés.
Mérlegelésre értelemszerűen pénteken érkeztünk. Akkor még szabad átjárás volt mindenhol, nem tudtuk melyik bejáratot kell használni, így a parkoló felől közelítve a testépítő versenyek (amatőr és profi is volt több kategóriában) backstage szekciójában közöttünk ki, majd a nézőtéren. Na ott látszott, hogy a "minden jegy elkelt"-téma nem kitaláció, pontosan tudták a jegyelővételből, hogy sok széket kell kitenni.
Másnap szerencsére nem kellett korán kimenni, dél körül indult a verseny, 10 körül érkeztünk, bőven volt idő molyolni, majd melegíteni. A bemelegítő helyiség nem volt éppen nagy, két paddal. Érdekes módon ott voltak zsír új Eleiko cuccok: versenypad speciális felülető fekvőfelülettel és újfajta, könnyebben megfogható grammpontos tárcsák asszimetrikus vájattal az ujjaknak. A kinti versenypad másik márka volt, gondolom szponzorációs okok miatt.
A bemelegítőben a nyelvi akadályok ellenére bajtársias a hangulat. Ákos nyilván többekkel már baráti viszonyban van, de mindenki segít mindenki alapon akkor is, ha esetleg mutogatva megy a kommunikáció. Kívülről ez inkább úgy néz ki, mintha vérprofi módon, fél szavak helyett a kommandósok által használt kézjelzésekhez hasonlóval is megértenék egymást.
A bemelegítés is többlépcsős procedúra. A jó öreg horror Nicoflex kenőcs szigorúan gumikesztyűben, hogy utána ne legyen gond a pisilésnél, , gumiszalag a vállaknak, SMR-henger felsőtestnek majd technikai jellegű fekvenyomások egyre több súllyal. Cserélgetik egymást a versenyzők a padon és segítenek egymásnak fellapozni.
Élesben a versenyen mindenkinek három nyomása van. A kezdősúlyt Ákos úgy lövi be, hogy abba három ismétlést tudna nyomni. A másik kettő bekért súly már képlékeny, főleg a harmadik: ott már figyeli az ellenfeleket, hogy mennyit teljesítenek DOTS pontszám alapján, azaz olyan súlyt fog kérni, amivel győzni tud. És itt nem csak a nyomott súly, hanem a testsúly is számít, tehát nem kell feltétlenül többet nyomni a másiknál, ha tudjuk, hogy nehezebb a versenyző; ha pedig szoros a verseny, akkor kell csak kockáztatni és olyan súlyra menni, amiben nem teljesen biztos.
Ez a helyzet nem állt most fenn: Ákos látta a versenyzői listában - mivel minden nyilvános és verseny közben minden info kint van monitorokon - hogy a súlycsoportjában egyetlen komoly ellenfele lesz, aki közben a harmadik fogást nem is tudta teljesíteni, így viszonylag könnyed lett a győzelem. Pláne, hogy a súly is könnyen kiment.
Logikus lett volna utána dobni egy sörözős prágai estét, de a sörfogyasztásunk Ákossal együtt is kimerül annyiban, hogy még Prágában is elvagyunk nélküle, a sok utazás és egyebek miatt pedig nem voltunk olyan állapotban, hogy különösebb gasztronómiai felfedezőútra induljunk, így maradt a plázás rántotthús.
A Prága Pro harmadik szekciója az amatőr/profi bodybuilding mellett a fekvenyomó/felhúzó bajnokság volt, ami másnap a felhúzással folytatódott - reméhetőleg hasonló lelkes kis közönséggel, mint ami a fekvenyomónál volt. (Ezt nem tudom csak annak betudni, hogy a főbejárattal szemben volt a verseny, nem eldugva a sarokban.)
A többség természetesen az Open döntőt várta vasárnap, mert CBummot nem lehetett megúszni egy prágai éjszakázással.
Szerencsére nem voltak irreálisak a bírók: bár CBumm kétségtelenül nagyot villantott, a népszerűség nem győzte le a sportszerűséget.
Tóth Peti veszélyesen oldschool!
Idén az a tavalyi sűrű, vaskos fizikum még jobb lett: igazi óriásként állt a színpadra - és az erőtől duzzadás nem látszat!
Peti ugyanis igazi oldschool testépítő a szó legnemesebb értelmében: hatalmas súlyokkal edz és testépítő szezon előtt/után erőemelő versenyeken indul elit szinten, sőt, ő az első profi PowerChallenge bajnok. (A mai napig röhögök a "szoktam versenyeken indulni, de nem tartom magam erőemelőnek" dumáján.)
Az egy dolog, hogy verseny előtti héten még 350 kilóval húzott fel, nem sokkal előtte pedig 300 kilós guggolást láttunk tőle szériában, azaz nem egy ismétléssel. De Peti életében ez a fanatikusság eredendően több szegmensben is megjelent, mindent teljes gőzzel csinált egész életében.
Sokan nem tudják, hogy régebben motorozott is, nem túl visszafogott stílusban, ezért miatta módosították a KRESZ-t és KÖHÉM rendeletben tiltották meg kopasz 120 kiló feletti Tóth Péter nevű személyeknek, hogy motorozzanak. Peti motoros jogosítványát hatóságilag módosították Babettára, de azt is csak úgy használhatja, hogy ki kell szerelni belőle a gyújtást és csak tekerheti, mint a biciklit - a Pest Megyei Közlekedési Felügyelet szerint Peti még így is életveszélyes.
Életveszélyes volt most hétvégén a WABBA Universe mezőnyére is, amit ráadásul Velencében rendeztek meg (nem a tónál, hanem Olaszországban), ami ezért elég menő helyszínnek tűnik a jutalomjátékhoz.
Itt teljesítette be Peti a 2024-es évet: WABBA világbajnok lett, amiért megkapta a profi kártyát, azzal pedig elindult profiban, amit szintén megnyert.
2025-ös terveit még nem tudom, de nagyon várjuk márciusban a profi Powerchallenge-en!
A képeket a Superbody utáni napon csináltam. Superbody foto: Szilveszter Zoli.
Helyszín: Fitness5 Dunakeszi
Ki valójában a Gym Maker?
Balogh-Wittmann "Gym Maker" Rómeó neve a Cutler Gym-ekről és a Hoist gépcsaládról lett először ismert Magyarországon, de azóta közép-európa legnagyobb beszállítójává nőtte ki magát, sőt saját fejlesztésű gépcsaládja is van, Charged néven.
Rómeó sikeres testépítő versenyzőként indult, már 15 éves korában (!) versenyzett. Az sors apró fintora, hogy jó darabig Újpesten edzett abban az EuroGymben, ahol előtte nem sokkal én voltam az egyik edző Kormány Misi mellett, de akkor még nem találkoztunk.
Egy autóbaleset vetett véget a sportkarrierjének: kerekesszékbe kényszerült. Az élete mégis ezzel indult be igazán, a rehabilitáció után pár évvel már nemcsak a legnagyobb edzőgép-guruvá vált, hanem másik karriert épített ki az gépforgalmazással, melynek eredményeképpen rengeteg termet rendezett be Romániában és Magyarországon. Így lett ő a Gym Maker!
Ez a cikk tulajdonképpen egy teaser, mert ezt a hihetetlen és brutális történetet BB.Rádióban dolgozzuk fel hamarosan!
Oláh Ákos öregszik?
Ákos 19 évesen kezdett versenyezni a diákolimpián 67,5kg-ban. A hétvége pedig nem csak a Superbody és az egy napon történő Erőemelő Magyar Bajnokság és INBA Natural Universe miatt volt drámai, hanem hogy Ákos a Superbody kivetítőjén jelentkezett be Lengyelországból, a Pabianice WPA fekvenyomó világbajnokságról. Méghozzá élete első submaster (!) versenyéről, ami 35-39 korosztályt jelent.
Ákos egyébként most egyedül ment a 7,5 órás autóútra és azt írta, hogy egyrészt hatalmas megtiszteltetés volt, hogy üzenhetett a Superbody közönségének, másrészt mindjárt nem érezte egyedül magát.
-100kg-ban 2. Openben 2. helyezést szerzett, de a fentiek miatt ezúton kérünk mindenkit, hogy mostantól Ákos bácsinak szólitsátok!
A fent említett versenyszervezés-téma is aktuális, hiszen Ákost felkérték a Katasztrófavédelmi Országos Fekvenyomó Bajnokság szakmai vezetésére, amely november 13.-án lesz,
Powerhuni visszatér!
A név viszont kötelez, úgyhogy Huni most kőkeményen a rendes, sőt, az IPF powerliftinget nyomja elég magas szinten.
Miközben mi a Superbody-t nyomtuk, az egy dolog hogy Oláh Ákos Lengyelországban versenyzett, ugyanezen a napon volt az INBA Universe, de még az Erőemelő Magyar Bajnokság is.
Huni pedig kigondolt egy olyat, hogy rekordot guggol raw-ban, azaz guggoló ruha nélkül: 341 kg! És ebben nem kisebb személyisége segítettek neki, mint a top-erőemelő Benes Gergő, vagy az ózdi Nagy Jani, aki brutális súlyzókat és tárcsákat gyárt.
Egyszer már lemaradtam Huni versenyéről és most is, de remélem megvigasztalja őt az, hogy az Erőemelő Szövetség tagjait meg nem tudtam meghívni a Superbody-ra.
Mészit végre megszorongatták!
Open és Masters. kategóriába nevezett. A Masters nem volt kihívás, de Openben kettő veszélyes ellenfél is volt, főleg az a lengyel versenyző, aki már megnyomta a 262,5kg-ot..
Mészi tudta, hogy ha le akarja győzni, meg javítania a Masters rekordot is.
Első fogásra 245-öt kért, a lengyel - aki amúgy 1kg-al könnyebb - 250-et. Másodikra mindketten 255-re mentek, mert Mészi terve az volt, hogy majd a harmadik fogáson eldől, ki az első és ki a második. A lengyelnek technikai hiba miatt nem sikerült, így harmadik fogásra maradt 255-ön. Harmadik fogásra Mészi 260kg-.ot kért, sikerült is, a lengyelnek is meglett a 255..
Negyedikre Mészi 265 kg-ot nyomott, Open és Masters első hely, ezzel, 4 kg-al javított az All Time rekordján.
All Time rekordnál a világ 55-66 éves korcsoportjában az összes szövetség rekordját nézik.
A verseny színvonalát jelzi, hogy 100 indulóból 25-en 200 felett nyomtak, pl. egy 75kg-os verenyző 230-at, de volt 90 kilós 280-as nyomó is.
Egy hét pihenő után Lengyelországban versenyez, majd egy 100 fős meghívásos versenyen Salzburgban.
Elhunyt a legendás Jenei Pisti
Még mindig nem jutok szóhoz...Pisti a magyar testépítő élet legendás figurája volt.
Több, mint húsz éve ismerem, még a Mátra Kupáról, ahol talán 85 kiló körüli súllyal nagyon esztétikus, profi színpadi mozgású versenyzőként azonnal feltűnt.
Kétségkívül egyedi stílusa volt a színpadon és mindig egyedi zenét választott, markáns alakja volt a testépítő elitnek.
Sok kalandos balkáni nemzetközi versenyre is jött velem a 2010-es évek előtt, majd nyugat-európai versenyeket célzott sokáig.
Pár éve megrendült az egészségi állapota. Emlékszem, egyszer azt mondta, szeretne egyszer majd a Superbody-n pontozni - azonnal meg is hívtam. Akkor még járókerettel járt, de mindig optimista volt és onnan is felállt. Nem hittem el, amikor küldte a videókat, hogy már guggol is. Sőt, mivel igazi testépítés őrült volt, még képes volt újra versenyezni! Fogtuk a fejünket - igen, Pisti fanatikus testépítés őrült volt!
Azt is nagyon fontos tudni róla, hogy nagyon sok embert készített - de sokakat inkább felkarolt, segített önzetlenül. Még olyan is volt, akinek tényleg ő adta vissza a hitét. Elképesztően pozitív és segítőkész volt. Már versenyszervezési tervei is voltak.
Sajnos gyakorlatilag egy banális roller balesettel a sors a legrosszabbat hozta. Azt, amire aztán végképp nem számítottunk. Pláne, hogy a következő forgatásunk most pénteken lett volna.
Képletesen üresen maradt a Superbody egyik bírói széke. Egyszerűen felfoghatatlan, hogy nincs már köztünk. Még csak 49 éves volt.
Nyugodj békében Pisti!
A következő sorok nem szeretném, ha félreértésekre adnának okot! Lantos Johnny tiszta szívvel, segítő szándékkal felajánlotta, hogy teljesen ingyen segít Pisti aktív versenyzőinek a további felkészülésben. Remélem egyikük sem adja fel, hiszen Pisti is azt szeretné, hogy ha már ennyi munkát beletettek, színpadra álljanak! Keressétek Johnnyt!
Felháborító? Filkor Roland nem indul a Superbody-n?
Filkor Roland a Builder team-en kívül Lantos Johnny csapatának - a legjobb kifejezéssel élve - hűséges tagja, sosem felejti el Johnny-t megemlíteni.
Lantos Johnnyi október 26-án a Superbody-n fog pontozni, Roland azonban - aki egyébként demográfialiag rendkívül közel esik a váci Ittali Pizzériához - mégsem fog a Superbody-n indulni, ahogy azt tette Masters-ben tavaly. (A Masters kategória jelentőségéről még írok.)
Miféle konspiráció lehet eme szörnyű aljasság mögött? Talán a pizza?
Nem, nem a pizza: Roland egyszerűen neves, sőt elit naturál versenyző, a "Dicsőség Csarnokának" tagja. Márpedig az INBA Universe pont a Superbody napjára esik, ami hatalmas baki, de arra nem volt mód, hogy a Superbody-t tegyük odébb, mivel huszonéve ugyanaz a dátuma.
Így Roland hazai pályán fog versenyezni: reméljük minél nagyobb sikerrel!
Testépítésválasztó!
Nyilván egy ilyen rendezvényen a cél a sportágak pozitív oldalainak domborítása a fiatalok felé, mert bár a súlyzós edzés mindenféle válfaja egyre népszerűbb, kevesen találják a szarva között a tőgyét (ez az agráripari hasonlat a fenti képen látható vontatóról jutott eszembe).
Azaz nem feltétlenül látják a lényeget és a befektetett munka értékét, sokan pedig egyszerűen félnek kipróbálni, főleg az kevésbé fiatalok, holott a sportág előnyei és egészség szempontjából is fontos jótékony hatásai felbecsülhetetlenek.
Gábor idén tavasz után ősszel is verseny, Tomi a tavalyi Superbody Gp győzelme után csak jövőre, így míg Gábor a fizikumát mutatta meg, Tomi inkább a verbális képességeire helyezte a hangsúlyt.
foto: Tóth Renáta Bodyfitness versenyző
WRPF European Showdown
Jaworzno Miskolc méretű város és ha valaki nincs képben: Lengyelország viszont nem Magyarország méretű, így az egyik erősport-nagyhatalom Európában. Mészi és Oláh Ákos jelentős mennyiségű kilométert tettek autóikba náluk.
Ákos 215kg-al nyerte az Open-t -100kg kategóriában, Mészi pedig a Masters - 140-ben 261-et nyomott, javítva a tavalyi csúcsát és ezzel All Time rekordot állítva fel.
Mellékesen Mészi többet tudna nyomni, de mindig annyit nyom, amennyi elég a győzelemhez. Ez inkább amolyan bemelegítő verseny volt, mert 4 hét múlva Arnold Classic!
Ha úgy vesszük, egy álom vált valóra!
Augusztus 17. volt az ABS Series Pro verseny Dublinban, amellyel kapcsolatban Majoros Kriszta (Team Scitec) első mondata arról szólt, hogy óriási élmény volt olyan, erőemelő berkekben sztárként ismert emberekkel versenyezni akiket eddig csak interneten látott és akikre eddig csak úgy gondolt, hogy de jó lenne őket élőben látni. Két világrekord is megdőlt.
Nagyon profi volt a szervezés, beleértve a versenyzők ellátását: póló, nadrág, sportmelltartó, névre szóló övre húzható dísz, kulacs, hidratáló italpor. Ami még durvább: nevezéskor jelezni kellett, milyen kaját szeretnének mérlegelés után visszatölteni - Kriszta csirkét kért rizstésztával.
Mindez úgy, hogy a nevezési díj nem magasabb mint más versenyen, de a nevezési díj többszörösét költik a versenyzőre.
Mivel hiába Bajczer Csabával együtt mentek versenyre, ha ő is versenyzett, ezért nem Csabi, hanem egy idegen segédkezett Krisztának bandászolni, aki nagyon profi volt, de versenyzőként ez elég rizikós megoldás.
A sztori innen már kicsit kellemetlenebb: a verseny előtt két héttel Kriszta megbetegedett és nem tudott teljesen kilábalni belőle, így nem nagy reményekkel utazott Dublinba.
Ennek ellenére egészen jól sikerült és egyéni rekordot tudott nyomni (nyilván fekvenyomásban) 65kg-os testsúllyal 102,5 kilót.
A következő verseny: Poland Pro szeptember 28, ahol szeretne 105kg-ot nyomni.
Miért jár Rigó Ricsi több terembe is?
Az ornitológiai szempontból kellemes nevű testépítő bajnok (tavaly Superbody ezüst után WFF Világbajnok lett, de korábban IBFF is megvolt) különleges szokása, hogy egyik teremről a másikra száll, naponta váltogatva.
Normálisan mindenki abba a terembe jár, ami szimpatikus számára, vagy amelyik közel van. A versenyzők azonban gyakran "turnéznak", azaz egyszer itt edzenek-egyszer ott. Ennek több oka is van: vagy alkalmi edzőtárs miatt, vagy a változatosság, vagy az eltérő felszerelés miatt.
Rigó Ricsinél (Team Scitec) ez szinte általános, napi szintű variálást jelent. A bázis Fitlife Békásmegyer és a Linum Fitness Nagykovácsiban, de gyakran megfordul mostanában Veresegyházon a Guld's Gymben, vagy Red Iron Gym-ben Balassagyarmaton, a Quasimodo Gymben Salgótarjánban sőt a nemrég nyílt Gladiator Gym-ben Losoncon is.
Vajon termeli az autója a benzint és szeret utazni? Nem, mert dízel!
A logisztikai szemponttal mindenképp jó irányba kapisgálunk, hiszen Ricsi munka- és lakóhelye jelentős távolságban van egymástól, úgyhogy a kevés nálam-többet-autózó-ember között van ő is Pest és Nógrád megyében gyűjtött kilométereivel. Fel lehet úgy is fogni, hogy néha az is szempont, hogy éppen a munka miatt hol tartózkodik, de van egy másik elmélet is.
Sosem rossz ötlet a fentiek szerint a változatosságra hangsúly helyezni, de Ricsinek konkrét oka van, mivel a már közismert sztori szerint 3 éve leszakadt mindkét combja egy nehéz guggolásnál, így hagyományosan már nem tud készülni.
Ezért minél többféle eszközön próbál lábat edzeni, kihasználva a fent említett összes terem eszközparkját, hiszen nyilvánvalóan mindegyikben másféle gépek vannak.
Mindez nem jelenti azt, hogy mindenkinek több terembe kell járni: egyetlen terem tökéletesen elég - de van akinek mást dob a gép és mások a lehetőségei. Ha meg egy versenyzőnek felajánlanak egy VIP bérletet, sosem utasítja vissza!
foto: én (a Linum Fitnessben készültek)